Бетим кызарып, ысып турат. Эмне кылышым керек? Косметолог кеңеш берет

2019.01.16, 12:22
651

Саламатсызбы, менин бетим кызарып, ысып турат. Тональный крем сүйкөсөм деле билинип калат. Эмне кылып кетирсем болот?

Бул сайтка чыккан маалыматтын бардыгы Bilesinbi.kg сайтынын менчиги болуп саналат. Сайтка чыккан маалыматты гиппер шилтемесиз колдонууга тыюу салынат.
Эксперттин жообу
16.01.2019, 12:27

Асель Алымбаева

Врач-косметолог

Урматтуу окурман. Беттин кызарышынын себептери түрдүү болушу мүмкүн:

  • Аллергия (тамак ашка, чөп-чарга, суукка)
  • Розацея (теринин алдындагы кан тамырларлардын тонусунун бузулушу)
  • Демодекоз (тооктун, каздын түгүнөн жасалган жаздыктарга аллергия)
  • Дарылык блашинг (күчтүү дарыларды, антибиотиктерди узак убакыт ичкенден пайда болот)

Айтор, санай берсе дагы көп. Аныгын врач-косметолог же дерматолог сиз анализ тапшыргандан кийин айта алат.

Ал эми, азырынча, ичкен тамагыңызга, гигиенаңызга көңүл бөлүңүз. Ачуу, таттуу, туздуу, майлуу тамак аштан жана газдалган суусундуктардан баш тартуу зарыл. Кечкисин, ар дайым косметиканы жууп туруп жаткыла.

0
Пайдалуу жооп
Анонимдүү колдонуучунун суроосу модератор текшергенден кийин гана сайтка жайгаштырылат. Эгер сиздин сурооңуз тез жайгашсын десеңиз анда биздин социалдык түйүндөрдүн бирине катталыңыз.
Ɵзүн туура алып жүрүү
биздин сайтта:
сөгүнгөн сөздөрдү жазганга болбойт
суроолорду ким жазса, ага карата мазактаган, шылдыңдаган сөздөрдү жазууга болбой
кимдир бирөөлөрдү коркутуп үркүтүү, же жекеме-жеке сүйлөшүүгө чакырууга болбойт
дискусиянын катышуучуларынын кадыр баркына шек келтирүүгө, басынтууга болбойт
КР нын мыйзамына каршы келген жоопторду чыгарууга болбойт
жоопторду транслитке чыгарууга болбойт
жоопторду башкы тамгалар менен бөлүп чыгарууга болбойт
адамдардын тутунган динине, улутуна асылган, басынткан сөздөрдү жазып чыгарууга болбойт
бир эле суроого ар кайсы ник менен жазууга болбойт
ник менен сөгүнүп сагынган сөздөрдү жазууга болбойт
суроого тиешеси жок жоопторду жазууга болбойт