Жыныс мүчөм кычышып, ыйлаакчалар пайда болду. Эмне кылсам болот?

2021.04.08, 12:25
660

Саламатсызбы! Менин 8 айлык боюмда бар. Жыныс мүчөм кычышып, ыйлаакчалар пайда болду. Дарыгерге көрүнсөм инфекция экенин айтты. "Флуканазол" жазып берген. Аны ичкенде басылган, бирок кайра кычышып баштады. Эмне кылсам болот?

Бул сайтка чыккан маалыматтын бардыгы Bilesinbi.kg сайтынын менчиги болуп саналат. Сайтка чыккан маалыматты гиппер шилтемесиз колдонууга тыюу салынат.
Эксперттин жообу
08.04.2021, 12:30

Жамиля Сагинова

Гинеколог-эндокринолог

Саламатсызбы! Бул герпес инфекциясы болушу мүмкүн. Ал вирустук болуп эсептелет, ошон үчүн Флуканазол жардам берген жок. Бул учурда вируска каршы маздар же спрейлер колдонулушу керек. Эгерде чыйрыгып, өзүңүздү начар сезип жана дене табыңыз көтөрүлсө, анда кошумча вируска каршы таблетка ичүү керек. Сөзсүз дарыгерге барып көрүнүңүз. Сизди текшербей туруп бир нерсе айта албайбыз. 

Ден соолукта болуңуз!

Гинеколог-эндокринолог Жамиля Сагинова менен инстаграмдагы @ginekolog_endokrinolog1 баракчасы аркылуу байланышсаңыз болот.

Башкы беттеги сүрөт интернеттен алынды.

0
Пайдалуу жооп
Анонимдүү колдонуучунун суроосу модератор текшергенден кийин гана сайтка жайгаштырылат. Эгер сиздин сурооңуз тез жайгашсын десеңиз анда биздин социалдык түйүндөрдүн бирине катталыңыз.
Ɵзүн туура алып жүрүү
биздин сайтта:
сөгүнгөн сөздөрдү жазганга болбойт
суроолорду ким жазса, ага карата мазактаган, шылдыңдаган сөздөрдү жазууга болбой
кимдир бирөөлөрдү коркутуп үркүтүү, же жекеме-жеке сүйлөшүүгө чакырууга болбойт
дискусиянын катышуучуларынын кадыр баркына шек келтирүүгө, басынтууга болбойт
КР нын мыйзамына каршы келген жоопторду чыгарууга болбойт
жоопторду транслитке чыгарууга болбойт
жоопторду башкы тамгалар менен бөлүп чыгарууга болбойт
адамдардын тутунган динине, улутуна асылган, басынткан сөздөрдү жазып чыгарууга болбойт
бир эле суроого ар кайсы ник менен жазууга болбойт
ник менен сөгүнүп сагынган сөздөрдү жазууга болбойт
суроого тиешеси жок жоопторду жазууга болбойт