Сиздин суроо ийгиликтүү жайгашты, эми жакын арада жообун аласыз.
Сиздин жооп модератор текшерээри менен чыгат

"Гепатит В" оорусу аллергия кылабы?

Мен 22 жаштамын, акыркы 3 жылдан бери аллергия болуп жатам. Денем кычышат тырмасам кызарып чыгат, дарыгерлер айткан таблеткаларды ичип көрдүм пайдасы болгон жок. Өзүм 4 жылдан бери “гепатит В” менен ооруйм, дарыланып жатам, бул да аллергия пайда кылышы мүмкүнбү? Эмне кылсам аллергия жок болот?

 

 

Эксперттин жообу
A
Asel
26.03.2018, 16:58

Гүлсана Бапаева

терапевт

Сиздин бооруңуз ооруганы үчүн аллергия болуп жатасыз. Боор организимдеги зыяндуу заттардын баарын жок кылып берет, бирок сиздин бооруңуз жабыркап тургандыктан бул нерсеге күчү жетпей, зыяндуу заттардын баары териге чыгып жатат. Андыктан дарыгердин көзөмөлүндө болуу кажет.

Пайдалуу жооп
Анонимдүү колдонуучунун суроосу модератор текшергенден кийин гана сайтка жайгаштырылат. эгер сиздин сурооңуз тез жайгашсын десеңиз анда биздин социалдык түйүндөрдүн бирине катталыңыз.
Сиз робот эмес экендигиңизди тастыктаңыз
Ɵзүн туура алып жүрүү
биздин сайтта:
  • сөгүнгөн сөздөрдү жазганга болбойт
  • суроолорду ким жазса, ага карата мазактаган, шылдыңдаган сөздөрдү жазууга болбой
  • кимдир бирөөлөрдү коркутуп үркүтүү, же жекеме-жеке сүйлөшүүгө чакырууга болбойт
  • дискусиянын катышуучуларынын кадыр баркына шек келтирүүгө, басынтууга болбойт
  • КР нын мыйзамына каршы келген жоопторду чыгарууга болбойт
  • жоопторду транслитке чыгарууга болбойт
  • жоопторду башкы тамгалар менен бөлүп чыгарууга болбойт
  • адамдардын тутунган динине, улутуна асылган, басынткан сөздөрдү жазып чыгарууга болбойт
  • бир эле суроого ар кайсы ник менен жазууга болбойт
  • ник менен сөгүнүп сагынган сөздөрдү жазууга болбойт
  • суроого тиешеси жок жоопторду жазууга болбойт