Сиздин суроо ийгиликтүү жайгашты, эми жакын арада жообун аласыз.
Сиздин жооп модератор текшерээри менен чыгат

Башым айланып, жыгылып кетчүдөй болуп жүрөм.

Эки ай мурун ооруп жүрөгүмдү көрсөткөндө “тахикардия биринчи баскыч” деген. Башым айланып көзүм карангылап, жыгылып калчудай боло берем. Гемоглобин 117. Колум, бутум кычышып, кан тамырларым жарылып кеткендей болуп жатат. Эмне кылам?

Эксперттин жообу
25.02.2018, 20:28

Айназик Кыдыралиева

кардиолог

Жүрөктүн ыргагынын бузулуусу колу, буттун кычышуусуна алып келбейт. Башка нерседен аллергия болуп жаткан чыгаарсың, байкап көрүшүң керек. Айыл жергесинде болсоң ФАП бар, ошолорго кайрыл. Баш айлануу кан аздыктан, дары ичүүң зарыл.

0
Пайдалуу жооп
Анонимдүү колдонуучунун суроосу модератор текшергенден кийин гана сайтка жайгаштырылат. Эгер сиздин сурооңуз тез жайгашсын десеңиз анда биздин социалдык түйүндөрдүн бирине катталыңыз.
Ɵзүн туура алып жүрүү
биздин сайтта:
сөгүнгөн сөздөрдү жазганга болбойт
суроолорду ким жазса, ага карата мазактаган, шылдыңдаган сөздөрдү жазууга болбой
кимдир бирөөлөрдү коркутуп үркүтүү, же жекеме-жеке сүйлөшүүгө чакырууга болбойт
дискусиянын катышуучуларынын кадыр баркына шек келтирүүгө, басынтууга болбойт
КР нын мыйзамына каршы келген жоопторду чыгарууга болбойт
жоопторду транслитке чыгарууга болбойт
жоопторду башкы тамгалар менен бөлүп чыгарууга болбойт
адамдардын тутунган динине, улутуна асылган, басынткан сөздөрдү жазып чыгарууга болбойт
бир эле суроого ар кайсы ник менен жазууга болбойт
ник менен сөгүнүп сагынган сөздөрдү жазууга болбойт
суроого тиешеси жок жоопторду жазууга болбойт