Сиздин суроо ийгиликтүү жайгашты, эми жакын арада жообун аласыз.
Сиздин жооп модератор текшерээри менен чыгат

Боюмдан түшүп калды

Турмушка чыкканыма 9 ай болду. Цистит болуп ооруп канефрон дарысын ичсем эки айлык түйүлдүгүм түшүп калды. Андан бери беш ай өттү. Боюмда болбой жатат эмне кылсам болот?

Эксперттин жообу
A
Asel
19.06.2018, 12:05

Гүлзина Мадраимова

Акушер-гинеколог

Урматтуу окурман, биринчиден боюңуздан түшүп калышы дарыдан эмес, циститтин инфекциясынан болушу мүмкүн. Экинчиден, бойдон түшкөндөн кийин жолдошуңуз менен биргеликте текшерилип, дарылануу курсун алышыңыздар керек болчу. Айтаарым азыр деле кеч эмес, дарыланып балалуу болууну пландаштырыңыздар.

Пайдалуу жооп
Анонимдүү колдонуучунун суроосу модератор текшергенден кийин гана сайтка жайгаштырылат. эгер сиздин сурооңуз тез жайгашсын десеңиз анда биздин социалдык түйүндөрдүн бирине катталыңыз.
Сиз робот эмес экендигиңизди тастыктаңыз
Ɵзүн туура алып жүрүү
биздин сайтта:
  • сөгүнгөн сөздөрдү жазганга болбойт
  • суроолорду ким жазса, ага карата мазактаган, шылдыңдаган сөздөрдү жазууга болбой
  • кимдир бирөөлөрдү коркутуп үркүтүү, же жекеме-жеке сүйлөшүүгө чакырууга болбойт
  • дискусиянын катышуучуларынын кадыр баркына шек келтирүүгө, басынтууга болбойт
  • КР нын мыйзамына каршы келген жоопторду чыгарууга болбойт
  • жоопторду транслитке чыгарууга болбойт
  • жоопторду башкы тамгалар менен бөлүп чыгарууга болбойт
  • адамдардын тутунган динине, улутуна асылган, басынткан сөздөрдү жазып чыгарууга болбойт
  • бир эле суроого ар кайсы ник менен жазууга болбойт
  • ник менен сөгүнүп сагынган сөздөрдү жазууга болбойт
  • суроого тиешеси жок жоопторду жазууга болбойт