Сиздин суроо ийгиликтүү жайгашты, эми жакын арада жообун аласыз.
Сиздин жооп модератор текшерээри менен чыгат

Апамдын тизеси ооруй берет

Апамдын тизеси ооруйт. Мурун бруцеллез болгон. Кантип айыктырса болот? Дайыма “индометацин” дарысын ичет. Муну ичсе болобу? Эч кандай зыяны жокпу?

Эксперттин жообу
A
Asel
11.09.2018, 15:38

Кадича Максутова

Терапевт

Апаңыздын ден-соолугуна сарсана болуп суроо узатканыңыз үчүн рахмат! Бруцеллез менен ооруган адамдын тизеси ооруйт. Айыгуу үчүн дарыгердин көзөмөлүнөн чыкпай, убактысы менен дарылануу керек. 

"Индометацин" дарысын өз алдынча ичүүгө болбойт. Бул дарыны көп ичсе гастрит оорусу козголот. Ошондуктан дарыгер сунуштаганда гана ичүү кажет. Апаңыздын ден-соолугу чың болсун! 

 

Пайдалуу жооп
Анонимдүү колдонуучунун суроосу модератор текшергенден кийин гана сайтка жайгаштырылат. эгер сиздин сурооңуз тез жайгашсын десеңиз анда биздин социалдык түйүндөрдүн бирине катталыңыз.
Сиз робот эмес экендигиңизди тастыктаңыз
Ɵзүн туура алып жүрүү
биздин сайтта:
  • сөгүнгөн сөздөрдү жазганга болбойт
  • суроолорду ким жазса, ага карата мазактаган, шылдыңдаган сөздөрдү жазууга болбой
  • кимдир бирөөлөрдү коркутуп үркүтүү, же жекеме-жеке сүйлөшүүгө чакырууга болбойт
  • дискусиянын катышуучуларынын кадыр баркына шек келтирүүгө, басынтууга болбойт
  • КР нын мыйзамына каршы келген жоопторду чыгарууга болбойт
  • жоопторду транслитке чыгарууга болбойт
  • жоопторду башкы тамгалар менен бөлүп чыгарууга болбойт
  • адамдардын тутунган динине, улутуна асылган, басынткан сөздөрдү жазып чыгарууга болбойт
  • бир эле суроого ар кайсы ник менен жазууга болбойт
  • ник менен сөгүнүп сагынган сөздөрдү жазууга болбойт
  • суроого тиешеси жок жоопторду жазууга болбойт